Superverblijf voor konijnen!

Doelgroep: Alle bezoekers
Leeftijd: Alle leeftijden
Aantal deelnemers: Alle bezoekers
Aantal begeleiders: N.v.t.
Periode: Het gehele jaar
Locatie: Buiten
Benodigd budget: Verbouwing van de verblijven

Over het project

In maart 2013 besloten we op onze kinderboerderij om de konijnen ruimer te gaan huisvesten. Deze zaten in verblijven op het erf in aparte hokken. Ook onze onderhoudsgroep/ klus team was het ermee eens om deze dieren veel meer ruimte te gaan bieden. Een paar verblijven die voorheen dienst deden als kippenhokken besloten we grondig aan te pakken en om te gaan toveren als konijnenverblijven. Na enig tekenwerk en praktisch denken ging men hiermee aan de slag. Na het nodige sloopwerk werd er begonnen aan de opbouw van de nieuwe konijnenverblijven. En het resultaat mag er zijn!

Komt men een van de nieuwe konijnenverblijven binnen (er zijn er 2 gerealiseerd), dan heeft men een linker (2m2) en een rechterverblijf (2m2). Deze zijn met elkaar verbonden door een soort “gang”, waardoor de konijnen van het linker naar het rechterverblijf kunnen huppelen. Deze gang doet tevens dienst als bankje, waarop de bezoekers kunnen gaan zitten om lekker te kunnen genieten van de vrolijke konijnen.

In zowel het linker als het rechterverblijf staan schuilhokjes, 2 etages met raampjes van plexiglas, waar het konijn zich in terug kan trekken, als het dier dit graag wil. De schuilhokjes zijn voorzien van een lekkere laag stro. De helft van een verblijf bestaat voor de helft uit zand en voor de helft uit stro, gescheiden door een rand van klinkers.

De konijnen (6 konijnen per verblijf ) doen hun behoefte op het zand, zodat het stro schoon blijft en men de ontlasting op het zand makkelijk kan verwijderen. Er zijn ruifjes met hooi aan beide zijdes van het verblijf bevestigt waar de konijnen gretig van eten. En er staan voldoende etensbakjes waar ze de ruimte hebben om met z`n allen te eten. Een aantal keren per week worden ze getrakteerd op een gezonde groentehap. (appels, wortels, witlof, komkommer, enz.…) Drinken doen ze uit de drinknippels, zowel in het linker- als rechterverblijf aanwezig. Een mooi, schoon en efficiënt systeem. Verder bevinden zich in het verblijf diverse speeltjes, als verrijking voor de konijnen.

Het publiek mag niet bij de konijnen in het verblijf. Het knuffelen van deze konijnen vindt op de woensdagmiddag plaats op de kinderboerderij, onder begeleiding van een aantal ervaren  dierverzorgers/ vrijwilligers.

DOEL VAN HET PROJECT:

Dat we de dieren de ruimte bieden om te rennen, zodat ze voldoende beweging krijgen. Men merkt dit ook aan de dieren, ze zien er “relaxed ”uit! Ook krijgen we van de bezoekers op de kinderboerderij veel positieve reacties, dat ze het geweldig vinden dat de konijnen zo`n prachtig ruim verblijf hebben.

Overige opmerkingen

Sinds 1 januari 2013 draaien wij als kinderboerderij geheel zelfstandig zonder enige subsidie van de gemeente Zutphen. Wij werken met een bestuur, beheer, vrijwilligers, activiteitengroep en onderhoudsgroep. Daarnaast werken wij samen met cliënten van de zorginstelling Zozijn. Deze jongens en meiden verrichten op ons terrein veel werkzaamheden voor ons, zoals het voeren van de dieren, uitmesten van de stallen, snoeiwerkzaamheden. En helpen ook mee in de knuffelhoek met de konijnen en het borstelen van deze dieren.

Inzending Ida Zilverschoonprijs 2014

eeft u vragen over dit project? Neem dan contact op met onderstaande kinderboerderij. Klik op de naam van de kinderboerderij voor meer informatie over deze locatie.

Kinderboerderij: Kinderboerderij De Schouw
Plaats: Zutphen

Contactpersoon: Elsbeth Lankwarden